FN Ostrava, HIV centrum / CheckPoint Ostrava

FN Poruba, infekční klinika, 17.listopadu1790, Ostrava 70852

Otevírací hodiny

Pondělí09:00 - 14:00
Úterý09:00 - 14:00
Středazavřeno
Čtvrtekzavřeno
Pátekzavřeno
Sobotazavřeno
Nedělezavřeno

Pracoviště není PrEPPoint ČSAP.

Adresa: Přízemí infekční kliniky, FNsP Ostrava, 17. listopadu 1790, Ostrava - Poruba

Klinika momentálně prioritně řeší pacienty COVID 19.

Pracoviště může poskytnout:

  • Preexpoziční profylaxi HIV (PrEP) antiretrovirovými preparáty po dobu rizika nákazy HIV - není hrazeno pojišťovnou
  • Postexpoziční profylaxi HIV (PEP) antiretrovirovými preparáty ideálně do 48 hodin po rizikovém styku - není hrazeno pojišťovnou. Pojišťovna toto hradí jen obětem trestných činů (znásilnění apod.) a při poranění zdravotníků.

Telefonní kontakt: 597374256 / Klienty přijímají pouze na objednání.
Ordinační doba: Pondělí, úterý 9 - 14 hod. (ideálně úterý 13-14 hod.)

PrEP lze vyzvednout  v Lékárně Fakultní nemocnice Ostrava - (hlavní lékárna ve 2. patře budovy B), 17. listopadu 1790 - Poruba, web.

 


 

Na stejné adrese je také HIVCheckPoint, který jako poradenské pracoviště může poskytnout:

  • Základní poradenství o preexpoziční profylaxi HIV (PrEP) antiretrovirovými preparáty po dobu rizika nákazy HIV - není hrazeno pojišťovnou
  • Základní poradenství o postexpoziční profylaxi HIV (PEP) antiretrovirovými preparáty ideálně do 48 hodin po rizikovém styku - není hrazeno pojišťovnou. Pojišťovna toto hradí jen obětem trestných činů (znásilnění apod.) a při poranění zdravotníků.

Základní poradenství je forma konzultace, zda je PrEP/PEP vhodný právě pro Vás. Nepředepisujeme recepty na PrEP a momentálně nespolupracujeme s žádným lékařem, který by předepisoval PrEP. Můžeme Vás však odkázat na kliniky, kde PrEP předepisují.  Toto pracoviště je schopno udělat základní testy na HIV. Testování probíhá každý ČTVRTEK 15 - 18 hod. 

Každému testu na HIV předchází před-testové poradenství s proškoleným poradcem podle standardu Světové zdravotnické organizace. Pro zjednodušení a urychlení poradenství jsme připravili elektronického on-line průvodce. Můžete ho vyplnit sami předem v počítači, na smartphonu či tabletu. Pokud tuto možnost nemáte, tak ho s vámi vyplní náš poradce. Pokud využijete on-line průvodce předem, tak zkrátíte svou návštěvu v naší HIV poradně o několik minut. Zodpovězení otázek je nezbytné pro správné vyhodnocení, zda Váš test na HIV bude uskutečněn ve správný čas a také, že jeho výsledek bude mít správnou vypovídající hodnotu. Systém vyhodnocuje i doporučení na testy pro jiné pohlavní nemoci a další doporučení na prevenci nebo termin další návštěvy. Pokud si nejste jisti některými odpověďmi na dané otázky, přesto dotazník vyplňte. Následně jejich význam proberete při osobním pohovoru s poradcem. On-line průvodce.